موضوع سلامت روان و مشاوره امروزه با وجود مشکلات پیچیده برای انسان ها بیش از پیش مورد توجه قرار گرفته است. بی تردید جامعه سالم جامعه ای است که افراد آن از سلامت روان برخوردار باشند واین مهم میسر نمی گردد مگر اینکه انسان در رویدادها و مراحل مختلف زندگی خود به نیازهای خویش پاسخ معقول دهد و یا به عبارت دیگر توان سازگاری خود را بطور منطقی تأمین نماید . در این رابطه کمک گرفتن از مشاور ماهر و دارای دانش تخصصی در روانشناسی به صورت آنلاین یکی از راه هایی است که توسط آن افرادی که نمی توانند به هر دلیل به صورت حضوری مراجعه کنند، می توانند با خیالی آسوده به راهکارهای مناسب دسترسی داشته باشند.

کارگاه های آموزشی از جمله مواردی هستند که برای آموزش افراد مختلف در زمینه های متفاوت روانشناختی و رفتاری در زندگی روزمره بسیار مفید و اصلا ضروری می باشند. اموزش مهارت های ازدواج، مهارت های رفتاری در مقابل دیگران، مهارت های کنترل خشم، مهارت های فرزندپروری، و انواع مهارت های دیگر، از جمله مواردی است که در کارگاه ها مورد توجه قرار می گیرند.

 

تست های روانشناسی از ابزارهای بسیار مهم در تشخیص مشکلات روانشناختی و همچنین کشف ویژگی های شخصیتی افراد می باشد. با اجرای دقیق تست توسط روانشناس متخصص، با نمرات عددی مشخص، ویژگی های شخصیتی افراد کاملا مشخص می گردد و اگر اختلال یا مشکل رفتاری خاصی هم وجود داشته باشد که توسط مشاوره و مصاحبه قابل تشخیص نباشد، تست ها به کمک تشخیص آمده و راه را برای درمان و برطرف کردن مشکلات روانی هموار می سازند. همچنین تست هایی وجود دارد که می توان از آنها برای تشخیص استعداد شغلی و هوش افراد در زمینه های مختلف بهره گرفت.

امروزه پژوهشگران در به دست آوردن یافته های جدید به میزان قابل توجهی از پرسشنامه های روانشناسی بهره گرفته اند. همچنین دانشجویان روانشناسی، علوم تربیتی و سایر رشته های علوم رفتاری برای انجام پایان نامه از پرسشنامه ها استفاده می کنند. این ابزارها، با به دست دادن نمره کل و نمره خرده مقیاس در هر متغیر، یافته های جالبی در مورد ویژگی های روانشناختی و رابطه آن ها با سایر متغیرها در اختیار پژوهشگران قرار می دهد.